• сабота, 09 декември 2023

Премиерот Ковачевски во посета на компанијата „Горска“

Премиерот Ковачевски во посета на компанијата „Горска“

Скопје, 27 септември 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе ја посети компанијата „Горска“ Дооел во Новоселски пат.

Како што информираат од владината прес-служба, Ковачевски ќе биое придужуван од министерот за економија, Крешник Бектеши и в.д. директорот на Државен пазарен инспекторат, Горан Трајковски. дма/са/

Фото:МИА архива

Остани поврзан