• недела, 10 декември 2023

Без вода дел од општина Карпош

Без вода дел од општина Карпош

Скопје, 30 септември 2023 (МИА) - ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје известува дека денеска, од 09:00 часот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од булеварот „8 Септември“, додека намален притисок на водоснабдувањето ќе имаат жителите од улиците „Дрезденска“ и „Анкарска“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато поради дефект на затворач ф-300 мм на крстосницата бул. 8 Септември/ бул. Партизански одреди.

Корисниците ќе бидат без вода до завршување со санација на дефектот. ир/нд/

Фото: МИА архива

Остани поврзан