• вторник, 03 октомври 2023

Мурињо за иднината во Рома: До понеделник сигурно останувам

Мурињо за иднината во Рома: До понеделник сигурно останувам

Рим, 1 јуни 2023 (МИА) - Жозе Мурињо одговори на прашање за неговата иднина во Рома.

 

Тренерот на римјаните се огласи по финалето на Лига Европа со Севилја (1:1, 1:4 на пенали).

 

-Да, сигурно ќе останам до понеделник, рече Португалецот.

 

Рома на 4 јуни ќе игра против Специја во последното коло од сезоната во Серија А. зс/

 

Фото: ЕПА

Остани поврзан