• среда, 29 ноември 2023

Мотивот за двојното убиство во Гевгелија нарушени меѓусебни односи и банална расправија меѓу браќата

Мотивот за двојното убиство во Гевгелија нарушени меѓусебни односи и банална расправија меѓу браќата

Струмица, 25 септември 2023 (МИА) - Според првичните информации од Јавното обвинителство мотив за двојното убиство во Гевгелија се нарушени меѓусебни односи на двајцата браќа кои кулминирале заради банална расправија во врска со работи на заедничката куќа.

Ова денеска го соопштија од Јавното обвинителство на РСМ, од каде информираа дека јавен обвинител од ОЈО Гевгелија извршил увид на местото на убиството, а обвинителот ја очекува кривичната пријава во текот на денот.

Инаку, полицијата го сомничи шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија дека синоќа околу 19 часот ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62) пред влез од куќа во Гевгелија кога со пиштол пукал во нив.рт/цр

Фото:МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан