• понеделник, 02 октомври 2023

Казнети 58 возачи за брзо возење на територија на СВР Битола

Казнети 58 возачи за брзо возење на територија на СВР Битола

Скопје, 1 јуни 2023 (МИА) - Вкупно 58 возачи се казнети за брзо возење во вчерашната акциска контрола спроведена на територија на СВР Битола. Од нив 42 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 16 надвор од населено место.

МВР соопшти дека на сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

- Акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се вели во соопштението од МВР. мд/

Фото: МИА архива 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан