• петок, 15 септември 2023

Пожар во средното училиште за физичка култура, нема жртви, ниту поголеми штети

Пожар во средното училиште за физичка култура, нема жртви, ниту поголеми штети

Скопје, 5 јуни 2023 (МИА) - Во Државно училиште за физичка култура „Методи Митевски - Брицо“ во Скопје денеска избувна пожар, кој како што информираа за МИА од скопската Противпожарна бригада, бил успшено изгаснат и не предизвикал поголеми штети.

- Имаше зачадување во просторот. На терен беа испратени 11 пожарникари, односно три противпожарни возила чисто превентивно, но пожарот не беше голем и брзо беше изгаснат, изјави командирот на Противпожарна бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томески.

Причината за предизвиканиот пожар ќе биде дополнително утврдена. свс/сп/

Фото: МИА архива

Остани поврзан