• сабота, 30 септември 2023

Два дрона паднале на автопат јужно од Москва

Два дрона паднале на автопат јужно од Москва

Москва, 5 јуни 2023 (МИА) – Гивернерот на руската област Калуга, Владислав Шипша, која се наоѓа јужно од Москва, утринава соопшти дека два дрона паднале на автопатот М3 во близина на градовите Жиздра и Думиничи.

Гувернерот објави дека не е забележана детонација при падот на беспилотните летала, а областа на несреќата била опколена од истражители кои спроведуваат истрага. сд/

 

Остани поврзан