• понеделник, 27 март 2023

Во прекин сообраќајот на патот Велес - Градско

Во прекин сообраќајот на патот Велес - Градско

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) -  Поради сообраќајни незгоди утрово за сообраќај затворен е регионалниот пат Велес - Градско.

Како што информираат од АМСМ сообраќајот е во прекин од 08:30 часот. дма/са/

Миа мрежа