• недела, 01 октомври 2023

Винисиус прогласен за најдобар фудбалер на Реал

Винисиус прогласен за најдобар фудбалер на Реал

Мадрид, 7 јуни 2023 (МИА) - Винисиус Жуниор е прогласен за најдобар играч Реал Мадрид за сезоната 2022/23 во изборот на навивачите на „кралскиот клуб“.

 

- Многу сум задоволен од таквата поддршка од навивачите. Сакам да продолжам да напредувам и да се развивам со цел секогаш да ја демонстрирам најдобрата верзија од себе. Се надевам дека и следната сезона ќе продолжам во истиот дух и ќе можам да му помогнам на тимот, изјави крилниот напаѓач на Мадрид. 

 

Бразилецот сезоната ја заврши со 23 гола и 18 асистенции на 55 натпревари. зс/

 

Фото: ЕПА

Остани поврзан