• понеделник, 27 ноември 2023

Без вода неколку улици во Скопје

Без вода неколку улици во Скопје

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - Поради дефект на ПП хидрант на улицата „Плачковица“ број 51, прекинато водоснабдување имаат корисниците од оваа улица, како и од улиците „Гвадалахара“ и „Нов живот“, соопштија од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ - Скопје.

Додека, поради уличен дефект на улицата „Димо Хаџи Димов“ број 101 во Кисела Вода, прекинато водоснабдување имаат корисниците од оваа улица.

Прекинот во водоснабдувањето ќе трае до санација на дефектите. бд/са/

Фото: МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан