• сабота, 09 декември 2023

Без вода дел од корисниците од улицата „Александар Турунџов“ 27

Без вода дел од корисниците од улицата  „Александар Турунџов“ 27

Скопје, 19 септември 2023 (МИА) - Без вода денеска од 9:40 часот се дел од корисниците од улицата „Александар Турунџов“ 27. 

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ -  Скопје, прекинот е поради уличен дефект на оваа улица.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот. мд/аа/

Фото: МИА архива

Остани поврзан