0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Стопанската комора за фотографска и видео-дејност бараат средба со Владата

Новоформираната Стопанска комора за фотографска и видео-дејност бара средба со Владата. Очекуваат субвенцијата на плати да продолжи до крајот на пандемијата или до донесување на протоколи за организирање на свадби и други настани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close