0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Стопанската комора ќе ги презентира начините за максимално искористување на соработката со Германија

Во Стопанската комора на Македонија денеска ќе бидат презентирани начините како максимално да се искористат капацитетите за соработка со Сојузна Република Германија.

Скопје, 20 јануари 2020 (МИА) – Во Стопанската комора на Македонија денеска ќе бидат презентирани начините како максимално да се искористат капацитетите за соработка со Сојузна Република Германија.

На настанот најавено е присуство и на заменик-амбасадорот во германската Амбасада Ото Граф.

Германија е најголем трговски партнер во нашата држава. бак/бк/

 

Back to top button
Close
Close