0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Столтенберг за Си-ен-ен: Со Русија ни е потребен дијалог

Односите со Русија се од огромно значење за НАТО. НАТО верува во двонасочен пристап кон Русија и состанокот Бајден - Путин е во согласност со тој пристап. Ние мора да бидеме силни во одбраната и во исто време, потребен ни е дијалог со Русија. Русија е наш сосед, треба да разговараме со нив. Дури и ако не гледаме можност за подобрување на односите во догледно време, мора да ги одржиме овие тешки односи, рече тој.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close