Svet.SlajderБалканДописници Свет

Столтенберг-Вучиќ: Нема промена на мандатот, КФОР останува во Косово

Сите 30 членки на НАТО, вклучително и САД, се предани на мисијата на КФОР во Косово и нема промена на мандатот за КФОР, изјави денеска во Брисел генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, со што ги демантираше гласините дека некои сили бараат повлекувањето на мисијата, јави допсиникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close