СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Столтенберг: Повлекувањето на силите на НАТО од Авганистан се одвива успешно

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг рече дека повлекувањето на силите на НАТО од Авганистан се одвива успешно.

Back to top button
Close
Close