Svet.SlajderСвет

Столтенберг: Односите помеѓу НАТО и Русија се на најниско ниво

Најсилната порака на НАТО до Русија е дека ние сме единствени и оти неа да успее да не подели, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг пред почетокот на денешниот Самит во Брисел

Back to top button
Close
Close