ЕвропаЕвропа.Портал

Столтенберг: НАТО поддржува повлекување на војската од Украина

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави денеска дека Алијансата поддржува повлекување на украинските и проруските сили од источна Украина, и истовремено ја повика Москва да се придржува до Договорот од Минск.

Back to top button
Close
Close