EvropëEvropë.Portal

Stoltenberg: NATO mbështet tërheqje të ushtrisë nga Ukraina

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi sot se Aleanca mbështet tërheqje të forcave ukrainase dhe proruse nga Ukraina lindore dhe njëkohësisht i bën thirrje Moskës që t'i përmbahet Marrëveshjes së Minskut.

Back to top button
Close
Close