0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Столтенберг: Нашата Алијанса мора да остане воено и политички силна низ целиот свет

Ковид-19 покажа дека нашиот свет е понепредвидлив од кога било. Единственото нешто во што можеме да бидеме сигурни е самата несигурност - и треба да научиме да се справуваме со тоа, нагласи генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, за „Дефенс њуз“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close