0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Столтенберг: Кина не е наш непријател, но не ги дели нашите вредности

Кина не е непријател на НАТО, јасно е дека подемот на Кина може да донесе нови можности, на пример во трговијата, глобалните прашања како контрола на оружје и климатски промени, вака Столтенберг го започна своето обраќање по завршувањето на министерскиот состанок вечерва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close