0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Столтенберг: ЕУ не може сама да ги заштити своите граѓани

Европската унија, која троши повеќе за одбраната, која инвестира во нови можности и ја намалува фрагментацијата во одбранбената индустрија, е корисна не само за европската безбедност. Тоа е добро и за трансатлантската безбедност, кажа Столтенберг, разговарајќи со директорката на Колеџот, поранешната шефица на европската дипломатија, Федерика Могерини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close