Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Столтенберг денеска во Атина на средби со грчкиот државен врв  

Со грчкиот премиер, со претседателката и министрите за надворешни работи и за одбрана на Грција, денеска ќе оствари средби генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг за време на неговата посета на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close