Svet.SlajderСветСвет.Портал

Столтенберг: Членот пет ќе се активира и за напади во вселената

Лидерите на НАТО ќе ја прошират примената на клаузулата за колективна одговорност односно членот пет од Договорот за основање на Алијансата „сите за еден, еден за сите“, така што членките на Алијансата ќе бидат подготвени да одговорат на вселенски напади, изјави денеска генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг

Back to top button
Close
Close