0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

„Стоиме заедно“ – акција за помош и поддршка на 1.620 семејства

Банка за храна Македонија денеска ја започнува акцијата насловена, #СтоимеЗаедно! #WeStandTogether! #Qëndrojmësëbashku!, во рамки на која ќе бидат подготвени пакети за помош и поддршка на 1620 семејства во 20 општини со што ќе биде заокружена реализацијата на повеќегодишниот проект „ВСС Ефект“ финансиран од ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close