Политички партии

Стоилковски: Што му должи Заев на Фрчкоски па го праќа за амбасадор во САД?

Власта усрамена од чинот на враќање, лаже дека не кажала дека Фрчкоски е номиниран, информацијата ја извадија медиумите, а власта не ја демантираше. Дополнително Фрчкоски самиот се фалеше. Ова е извадок од фејсбук статус на самиот Фрчкоски, во кој самиот се фали со номинацијата за амбасадор во САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close