Политички партии

Стоилковски: Преседанот со гласањето во скафандер може да биде злоупотребено

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, вечерва во телевизиско гостување во емисијата „Објектив“ во МТВ, во врска со случувањата во Собранието и гласањето на пратениците во скафандер,истакна дека со гласањето во скафандер пратениците го прекршиле законот, со тоа власта го силува работењето во Собранието, како и дека тој преседан е прикривање на скандалите, но и истиот може да биде злоупотребен во иднина доколку продолжи да се применува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close