0_Македонија.ПорталПолитички партии

Стоилковски: Ова не е демократска власт, ова не е владеење на правото

Префрлањето на топката и циркусот за јавност меѓу суд, обвинителство и полиција, што организирано се случуваше по информацијата за бегството на Сашо Мијалков, вклучително и сегашните лаги и за првиот и за вториот договор меѓу нив, не е одлика на систем кој што се бори за правда. Напротив, тоа е систем за замајување на јавноста! Па, има ли некој во СДСМ со чувство за одговорност и морален интегритет, или сите ќе продолжат да тонат во лагите? Не се недоветни, ниту изненадени, точно знаат што се случува! Три години името на Сашо Милајков ниту во партиско соопштение не го ставаа, а сега заедно глумат пред јавноста којашто им се смее.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close