Политички партии

Стоилковски: Носењето болни пратеници во Собрание покажува колку не ги почитуваат законите

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски во знак на револт поради денешното носење на пратеници заболени со Ковид-19 вирусот во Собранието на Република Македонија, само поради потребите на власта, прошета во време на полициски час со скафандер, маска и се што денес носеа двајцата болни пратеници од КОВИД 19 од СДСМ, кои напуштија изолациија и ги прекршија протоколите, законите и уставот, за потребите на власта кои немаа врска со петтиот пакет мерки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close