0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Стив Неш ќе биде нов член во канадската спортска сала на славните

Поранешниот НБА кошаркар Стив Неш ќе влезе во „Куќата на славните“ во Канада.

Торонто, 29 мај 2020 (МИА) – Поранешниот НБА кошаркар Стив Неш ќе влезе во „Куќата на славните“ во Канада.

Неш е осумкратен учесник во НБА Ол-стар дуелите, двократен МВП и трет по број на асистенции на вечната листа во историјата на НБА.

Во 2018 година, Неш беше вклучен во „Куќата на славните – Најсмит“.

Неш во својата дведецениска кариера има настапувано за Феникс санс, Далас маверикс и Лос Анџелес лејкерс. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close