Македонија.СлајдерОпштество

Стипендии „Марија Склодовска-Кири“ на Меѓународната агенција за атомска енергија

До 30 септември 2021 е рокот за аплицирање за стипендии „Марија Склодовска-Кири“ на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ).  Стипендиите се за двегодишни магистерски студии во области поврзани со нуклеарната наука. Kандидатките може да аплицираат за  академските години 2021/2022 и 2022/2023.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close