0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Стигна нова пратка вакцини од „Фајзер“

Вупно 9.360 дози вакцини од производителот „Фајзер“ вчера стигнаа во државава. Од нив, 4.680 се преку директен договор што нашата земја го има со овој производител на вакцини против Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close