0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Стевановиќ: Вакцинацијата против Ковид-19 мора да се случи, независно од прележаната болест

Директорката на Клиниката за Инфективни болести и фибрилни состојби Милена Стевановиќ вечерва нагласи дека вакцинацијата е секогаш главниот спас од која било инфекција, посочувајќи дека лицата треба да се вакцинираат независно од тоа дали прележале Ковид-19 и каква била клиничката слика во текот на боледувањето. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close