0_Спорт.ПорталФудбал

Стерлинг не исклучува враќање во Ливерпул

Напаѓачот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг не ја отфрли можноста еден ден да се врати во Ливерпул, за кој играше од 2010 до 2015 година.

Лондон, 24 март 2020 (МИА) – Напаѓачот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг не ја отфрли можноста еден ден да се врати во Ливерпул, за кој играше од 2010 до 2015 година.

– Можно е моето враќање во Ливерпул. Ќе бидам искрен , го сакам Ливерпул. Не ме сфаќајте погрешно, овој тим е секогаш во моето срце. Ливерпул направи многу за мене кога пораснав, па …, изјави Стерлинг.

Летото 2015 година, Стерлинг го напушти Ливерпул и замина во Манчестер сити за 63,7 милиони евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close