Дописници МКДПолитика

Стерјовски побара да се исполни барањето за отворање граничен премин кај Церје

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) во албанскиот Парламент, Васил Стерјовски на денешната пленарна седница ја истакна потребата од отворање на граничниот премин Церје, на албанко - грчката граница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close