Дописници МКДОпштински вестиПолитика

Стерјовски: Неодредувањето датум за Скопје и Тирана за почеток на преговори со ЕУ последователно разочарување

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се задржа на неодредувањето датум за Тирана и Скопје за почеток на преговири со ЕУ, оценувајќи го како „последователно разочарување на сериозноста на проширувањето на Европската унија“.

Back to top button
Close
Close