Дописници МКД

Стерјовски: Малцинствата против казните во законот за попис во графата за етничка припадност

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), во албанскиот парламент Васил Стерјовски, на денешната пленарна седница, со жалење констатира дека и со новиот закон за попис на населението остануваат предвидените казни за „неточни одговори за етничката припадност“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close