0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.Портал

Стефоска по средбата со актери од Струмичкиот театар: Се договоривме да си дадеме време до понеделник за да го најдеме најдоброто решение

Според постоечкиот закон, кој е донесен пред години Комисијата во Министерството за култура ја испочитува од почеток до крај формално правната процедура и затоа Васил Бубев беше назначен за директор на Струмичкиот театар. Јас сум легалист, но не значи формален легалист. Откако ги сослушав актерите од театарот се договоривме да си дадеме време до понеделник за да го најдеме најдоброто решение во интерес на ансамблот и на Центарот за култура во Струмица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close