0_Web_АктуелноKultura.SlajderMakedonija.SlajderВидео изјаваКултураКултура.ПорталОпштество

Стефоска: Очекувам во најскоро време да се вакцинираат културните работници

Уште пред три недели ние како Министерство за култура до надлежните доставивме списоци од првата најзагрозена група на културни работници, а тоа се музичко сценските работници. Лично очекувам, бидејќи има вакцини и со голема динамика продолжува процесот на вакцинација, во најскоро можно време и првата група од културните работници да биде вакцинирана, рече министерката за култура Ирена Стефоска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close