0_Web_АктуелноДописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштински вести

Стефоска: Објектот Исхлане во Битола го ставаме во привремена заштита

Завод и Музеј-Битола објектот Исхлане, некогашното занаетчиско училиште во тој град станува дел од списокот на објекти под привремена заштита, изјави министерката за култура Ирена Стефоска.

Back to top button
Close
Close