КултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштество

Стефоска на министерска конференција: Културата e движечка сила која ги отвора границите што ги затвори вирусот

Министерката за култура Ирена Стефоска денеска учествуваше на Седмата министерска конференција на Советот на министри за култура на Југоисточна Европа – Јакнење на културата во функција на одржливиот развој (CoMoCoSEE) која, поради пандемијата, се одржа онлајн. Домаќин на конференцијата беше Министерството за култура и спорт на Република Грција, коe во изминатиот период претседаваше со Советот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close