КултураКултура.ПорталПолитика

Стефоска – Маргарити: Интензивна билатерална соработка и координација за заедничкото управување со Охридскиот Регион

Континуирана и интензивна билатерална соработка и координација во контекст на заедничкото управување со Охридскиот Регион во согласност со насоките од последниот извештај на Реактивната мисија на УНЕСКО беа клучните теми на денешната средба на министерката за култура Ирена Стефоска, со министерката за култура од Албанија, Елва Маргарити, во Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close