0_Web_АктуелноКултураКултура.ПорталОпштество

Стефоска и Маргарити го отворија Културно-информативниот центар на Северна Македонија во Тирана

Министерката за култура Ирена Стефоска и нејзината колешка од Албанија  Елва Маргарити денеска го отворија Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Република Албанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close