0_Maqedoni.Portal0_MIA Investigon.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritIntervistëPolitikëVideo deklaratë

Stefan Janev për MIA-n: Ne kemi nevojë për dialog dhe mirëkuptim për marrëdhëniet tona, bazuar në interesat e përbashkëta për të ndërtuar një të ardhme të përbashkët

Perspektiva evropiane e Maqedonisë së Veriut dhe e Shqipërisë nuk është çështje e mosmarrëveshjes dhe Bullgaria gjithmonë e ka mbështetur këtë, tha kryeministri Bullgar Stefan Janev në një intervistë ekskluzive për MIA-n, duke treguar se pozicioni i Sofjes në lidhje me integrimin evropian të vendit është i qartë dhe është konfirmuar nga Parlamenti bullgar që nga vjeshta e vitit 2019.

Back to top button
Close
Close