Svet.SlajderСвет

Стејт департментот одобри продажба на современо оружје на Тајван

Стејт департментот одобри продажба на современо оружје на Тајван и тоа три системи - сензори, ракети и артилерија, во вкупна вредност од 1,8 милијарди долари, соопшти Пентагон.

Back to top button
Close
Close