0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнисДописници СветЕкономијаПолитика

Стејт департмент: Владата продложува со мерките за подобрување на инвестициската клима во земјава

Новата влада, утврдена од Парламентот во август 2020 година, презема мерки за подобрување на инвестициската клима во Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close