Svet.SlajderСвет

Стејт департмент: Украина досега добила 4,6 милијарди долари од САД

Од 2014 година, САД доставиле на Украина вкупно над 4,6 милијарди долари, вклучително и во вид на помош за безбедност. Ова се наведува во изјавата на Стејт департментот за денешната посета на државниот секретар Ентони Блинкен на Киев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close