0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Стејт департмент: Стапува во сила примирје во Нагорно-Карабах

Во заедничкотосоопштение на Стејт департментот и владите на Ерменија и Азербејџан се наведува дека од денеска стапува во сила хуманитарно примирје во судирот помеѓу Ереван и Баку за Нагорно-Карабах

Back to top button
Close
Close