Дописници СветСветСвет.Портал

Стејт департмент: Прогонот на Навални ќе влијае на политиката на САД кон Русија 

Апсењето и затворањето на рускиот опозиционер Алексеј Навални ќе биде еден од факторите што ќе ја детерминираат идната политика на САД кон Русија, изјави синоќа Џенифер Псаки, портпарол на Белата куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close