СветСвет.Портал

Стејт департмент: Не постои работна група со Турција во врска со С-400, санкциите остануваат

Стејт департментот ги демантираше изјавите на турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу во врска со формирање на американско-турска работна група за набавката на рускиот ракетен систем С-400.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close